неділя, 16 листопада 2014 р.

Чистимо срібло в домашніх умовах

Зараз в кожному будинку можна знайти срібні ювелірні вироби, столові прилади або предмети інтер'єру. На жаль, з часом вся ця краса темніє, і покривається, залежно від складу, чорним, зеленим або синюватим нальотом. Чи можна і як почистити срібло в домашніх умовах, щоб повернути йому первісний шарм і блиск? Давайте з'ясуємо.

Від чого темніють срібні прикраси


     Існує думка, що у людей зі слабким здоров'ям срібні хрести і ланцюжки темніють швидше. Деякі з них звертаються до чаклунів і магів за зняттям «псування». Звичайно це забобони. Але існує цікавий факт - вчені довели, що на зміну відтінку дорогоцінного металу може впливати склад нашого поту: у людей з великим вмістом азоту в організмі срібло темніє рідше, а надлишок такого елемента, як сірка, викликає часте потемніння срібних прикрас у їх власників.

     До речі, сірка міститься і в складі багатьох косметичних засобів, що також може викликати потемніння металу - зверніть на це увагу.

Щоб визначитися, як правильно і делікатно почистити срібло і вироби з нього в домашніх умовах необхідно врахувати, з якого сплаву срібла виготовлено ваше прикраса: з стерлінгового (92,5% благородного срібла плюс мідної добавки), чорненого, філігранного, матового або монетного. Крім складу сплаву на спосіб очищення впливатиме наявність каменів в прикрасах.
 
 

Загальні рекомендації.

     Якщо ваше срібло просто забруднилось (піском, пилом, потом або косметикою), промийте їх в гарячому мильному розчині. Потримавши трохи срібну прикрасу в цій ванні, потрібно м'якою зубною щіточкою привести її в належний вигляд. Це дія не додасть прикрасам блиск, зате дозволить легко почистити срібло в домашніх умовах.
     Звичайні прикраси без каменів можна освітлити, помістивши їх в 10% розчин лимонної кислоти або нашатирного спирту. Для більшої ефективності розчин можна підігріти.
     Відмінний народний засіб для очищення срібла виходить з картоплі. Сирий овоч натираємо на тертці і заливаємо водою, потім опускаємо в цю суміш срібні або мельхіорові вироби на кілька хвилин. Слідом вовняною тканиною поліруємо їх до блиску! Можна опустити прикраси зі срібла у відвар картопляної шкірки, а потім промити його у воді.

Чим почистити срібло від чорноти


     Потемнілі столові срібні прилади можна почистити розчином соди. Складаємо срібло в миску або каструльку, попередньо покриту харчовою фольгою. Розсипаємо 2-3 столових ложки харчової соди і накриваємо зверху ще одним шаром фольги. Заливаємо окропом. Через 10-15 хвилин промиваємо прохолодною проточною водою.
     Для наступного способу приготуємо звичайну сіль (неважливо, велику або дрібну), харчову соду, фольгу, контейнер і рідина для миття посуду. Обгорнемо контейнер фольгою, потім складаємо в один шар прикраси і рівномірно розподіляємо їх по поверхні. Насипаємо сіль і соду, додаючи кілька крапель засобу для миття посуду. Заливаємо окропом. Через 10 хвилин промиємо прикраси холодною проточною водою.
     Ще одна порада, чим можна почистити срібні вставки в домашніх умовах! Стануть в нагоді в цьому випадку звичайна канцелярська гумка-ластик зі світлої сторони (вона менш абразивна) і трохи вашого людської участі. Потремо срібні вставки ластиком - чорноту на них як рукою зніме!

    Порада! Замість гумки можна використовувати звичайну губну помаду. Цей рецепт добре відомий тим, хто хоч раз цікавився, як почистити золото в домашніх умовах або вироби з золотим напиленням.

     Помада містить в собі мікроскопічні абразивні компоненти, які допоможуть очистити срібло не залишаючи подряпин. Просто нанесіть помаду на м'яку тканину і відполіруйте метал до бажаного стану, після промийте мильним розчином.

     Одним з найбільш ефективних, але агресивних способів вважається застосування наступного складу: зубної пасти або порошку, харчової соди і нашатирного спирту. М'якою зубною щіточкою наносимо однорідну суміш з цих компонентів, потім змиваємо холодною водою. Зубна паста добре прибирає сильну чорноту на сріблі, однак, не рекомендується використовувати її занадто часто, так як вона здатна провокувати мікротріщини на металі. Також з цього складу для більш делікатного очищення можна виключити соду.
     Невеликі срібні вироби чудово чистяться за допомогою пасти, виготовленої із суміші крейди і нашатирного спирту. Наносимо її на колечко, м'якою зубною щіткою очищаємо, потім змиваємо проточною водою.

Філігранне або чорнене срібло не варто фанатично відчищати від чорноти, так як благородна патина надає їм особливий шарм і вишуканість.

Чим можна почистити срібло з камінням


     Срібло з камінням краще очищати за допомогою спеціальних рідин з ювелірних магазинів, які не тільки не зашкодять красі ваших прикрас, але і покриють їх захисною плівкою.
     Почистити срібло будинку, інкрустоване каменями, не вдаючись до послуг майстрів-ювелірів допоможе наступний розчин: стружку господарського мила додамо в воду, капнув трохи нашатирного спирту. Доводимо його до кипіння, але не кип'ятимо. Остигнула рідина наносимо на перстень або годинник за допомогою м'якої зубної щітки і очищаємо метал. Навколо каменю видаляємо чорноту за допомогою ватної палички, змоченої в цьому ж розчині.

 

    Важливо !!! Вироби з бурштином, перлами або коралом краще віддавати фахівцям для чищення. Ці камені дуже примхливі і чутливі до кислот, лугів та іншим хімічних розчинів! При відсутності спеціальних знань і досвіду їх можна безнадійно зіпсувати!

     Якщо ви зібралися чистити матове срібло в домашніх умовах можна використовувати абразивні матеріали - соду, сіль або кислоти. Мильна стружка, розчинена у воді - достатній засіб для очищення матових срібних виробів.

Після чищення срібла необхідно прикраси з коштовного металу не одягати, а відкласти на кілька днів для освіти природного захисного шару або покрити їх спеціальним лаком у ювеліра.

Скориставшись цими порадами, ви зможете перетворити свої срібні прикраси в символ душевної чистоти, яким будете милуватися не тільки ви самі, але і ваші майбутні правнуки і правнучки.

Немає коментарів:

Дописати коментар