субота, 25 жовтня 2014 р.

Текст песни Маленький ёжик

 Маленький ёжик

Маленький ежик, четверо ножек,
На спине листок несет, песенку поет:
Фуфты-фуфты-фуфты-фу, на спине листок несу,
Самый сильный я в лесу, и боюсь одну лису.

Маленький ежик, четверо ножек,
На спине грибок несет, песенку поет:
Фуфты-фуфты-фуфты-фу, на спине грибок несу,
Самый сильный я в лесу, и боюсь одну лису.

Маленький ежик, четверо ножек,
На спине лису несет, песенку поет:
Фуфты-фуфты-фуфты-фу, на спине лису несу!
Самый сильный я в лесу, победил саму лису!..
...Фуфты-фу...

Говорят, что любовь двоих умирает.

Говорят, что любовь двоих умирает. Это неправда....Она только оставляет человека, если он её не заслуживает. Вильям Фолкнер

В этой жизни смысл только в любви

В этой жизни смысл только в любви, а правда - в терпении. Альфред де Мюссе

Любовы - это

Любовы - это самая лучшая религия, если кто-то кого-то любит, он отдаст ему всё без молитвы.  
Оноре де Бальзак

Груба шкіра на ліктях

Груба шкіра на ліктях

      Цей недолік усунути нескладно. Раз в тиждень візьміть трохи рослинного масла, підігрітого на водяній бані приблизно до температури тіла і розлийте його у дві миски. Після цього занурте в них лікті приблизно на п'ять хвилин, а потім лікті потріть пемзою. Це найефективніший спосіб усунути мертві клітини шкіри. В кінці процедури втирайте в шкіру ліктів жирний крем або рослинне масло щоб вона стала гладкою і м'якою.

пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

Історія свята Хелловін

 Свято Хелловін


Що це за свято Хелловін?Чи замислювалися ви над цим? Що відзначається в цей день і звідки взялися ці ритуали і традиції? Навіщо дорослі і діти вбираються в різні костюми і лякають один одного?
Коріння цього дивовижного свята починаються з часів дохристиянської епохи. Племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, ділили рік на дві частини - зиму і літо. 31 жовтня вважалося у них останнім днем ​​року. За старим календарем друїдів новий рік в Англії настає 1 листопада, і напередодні, 31 жовтня, потрібно прогнати всіх злих духів, які в цю ніч виходять на білий світ. Для цього і готується спеціальний ліхтарик. Зазвичай його роблять з гарбуза, але можна зробити і з ріпи або великої дині. Цей день також означав закінчення збору врожаю і перехід на новий - зимовий сезон. З цього дня у кельтів починалася зима.

Святкування Нового року відбувалося в вночі на перше листопада. У цю ніч за стародавнім повір'ям кельтів світи живих і мертвих відкривали свої двері, і мешканці потойбічного світу пробиралися на землю. Для того щоб не стати жертвами духів і привидів, кельти гасили в своїх будинках вогонь, надягали на себе звірині шкури, щоб відлякувати непроханих прибульців. На вулиці біля будинків залишали частування для духів, а сам народ збирався біля вогнищ і приносив у жертву тварин. Після жертвопринесення люди брали священний вогонь, щоб внести його до себе в будинок. Символом свята був гарбуз. Він не тільки означав закінчення літа і збору врожаю, а й відлякував злих духів священним вогнем, який запалювався всередині неї.
Ця традиція передавалася з покоління в покоління аж до першого століття н.е. Після вторгнення римлян, кельти, що живуть на островах Британії та Ірландії, були змушені відмовитися від більшості язичницьких обрядів і звичаїв і прийняти християнську віру. Однак народ пам'ятав про це свято і передавав розповіді про нього своїм нащадкам.
Згідно з наказом Папи Григорія III в дев'ятому столітті свято День всіх святих був перенесений на перше листопада. Цим християнська церква хотіла викорінити язичницькі традиції, однак сталося зворотне, свято знов почали святкувати. Передсвяткова ніч, в староанглійській мовою, звучала як All Hallows Even (Вечір всіх святих), або скорочено - Hallowe'en, ще коротше - Halloween. Так і з'явилася сучасна назва цього свята.
Свято Хелловін відзначається досі за старими традиціями. Цієї ночі люди надягають різні костюми, влаштовують маскаради і конкурси. Головним символом свята, як і століття тому, залишається страхітливого вигляду гарбузова голова з палаючою свічкою. Цієї ночі діти стукають у будинки і кричать: «Пригощай або пошкодуєш!». Для того щоб захиститися від цих маленьких «злих демонів» слід пригостити їх якими-небудь солодощами, що є свого роду жертвою. Інакше їх справжні побратими по "легіону нечистих" цілком можуть жорстоко пожартувати над вами.
Є ще одна легенда, згідно з якою істинним джерелом походження даної традиції є п'яниця на ім'я Джек, який уклав угоду з дияволом.

четвер, 23 жовтня 2014 р.

Ваш талисман (камень, цветок)

 Ваш талисман (камень, цветок)

январь: темно-красный гранат, розовый кварц, рубин, гвоздика.
февраль: фиолетовый аметист, молочно-белый оникс, фиалка.
март: синевато-голубой аквамарин, зелёный холцедон, гелиотроп - с пятнами красного цвета, нарцис, жонкиль.
апрель: горный хрусталь, алмаз, янтарь, бриллиант, горошек душистый.
май: изумруд, хризопраз, сапфир, лилия.
июнь: агат, малахит, лунный камень, александрит, жемчуг, роза.
июль: рубин, желтовато-красный сердолик, карнелит, жимолость, шпорник.
август: золотисто-желтый хризолит, сердолик, авантюрин, красновато-белый сардоникс, перидот, гладиолус.
сентябрь: тёмно-синий сапфир, синий лазурит, ляпис-лазурь, астра.
октябрь: чёрно- белый опал, турмалин, опал, тигровый глаз, хризолит, календула.
ноябрь: переливчатый тигровый глаз, топаз, цитрин, хризантема.
декабрь: голубовато-лазурная бирюза, желтовато-зелёный и небесно-голубой циркон, бирюза, топаз, нарцис.

Статусы

Бог создал женщин лишь для того, чтобы приручить мужчин.
Вольтер

середа, 22 жовтня 2014 р.

Пісенька про АБЕТКУ

Пісенна абетка
Вчимо дітей букв веселео і цікаво

А что вы готовите в посудомойке?

Женский форум. название темы: "А что вы готовите в посудомойке?"

xxx: Да, да, вам не показалось, именно готовите. Только что прочитала, что появилось, и кстати давно, такое новое направление в кулинарии. Мне интересно есть здесь те, кто освоил новые технологии? Поделитесь опытом.

yyy: Шикарная тема. Кроме готовки в посудомойке, можно печь блины и яичницу на утюге. Варить сосиски в электрочайнике. При должном навыке - и макароны. Сушить мелкие вещи в электроварке. Сохранять мясо в жару, прикрепляя к кондиционеру. Разделывать мясо бензопилой. Взбивать яйца электродрелью. А еще ею можно делать дырки в сухариках. Просто для красоты.

Цьом-цьом, мама (текст пісні)

 
Цьом-цьом, мама,
Цьом-цьом, тато,
Цьом, бабусенько моя!
Ми прийшли до вас на свято,
Вас вітаю щиро я!

Цьом-цьом, братик
І сестричка,
Цьом, уся моя рідня!
Ми прийшли до вас на свято,
Вас вітаю щиро я!

Цьом-цьом, сонечко
І небо,
Цьом, великі і малі,
Цьом усім, бо так чудово
Жити разом на землі!

Річниці весілля, подарунки на річниці

Річниці весілля

День укладання шлюбу - Зелене весілля.
Символом цього весілля є миртовий вінок. Зазвичай дарують квіти, особливо звертаючи увагу на те, скільки вони простоять, або можно подарувати молоденьке деревце, яке буде рости з молодою сім'єю.

1 рік -  Ситцеве (марлеве) весілля. Це перший скромний ювілей. В цю річницю можно дарувати будь-які вироби з полотна : пелюшки, хусточки, скатертини, постільну білизну, рушники тощо...

2 рік - Паперове весілля. Паперове весілля символізує те, що шлюб ще не міцний і такий, що легко рветься. На річницю можно подарувати картину, фотоальбом, книжки, записні книжки, паперові фігурки (орігамі), конверт з грошима...

3 роки - Шкіряне весілля. Цей матеріал міцніший за ситець. Родина зміцніла, але поки піддана змінам, стосунки ще гнучкі, як шкіра. Ідеї для подарунків: шкіряні гаманці, рукавички, портмоне, ремені, брелки для ключів, сумки.

4 роки - Воскове весілля (лляне весілля). До наших днів дійшов обряд – осипання подружжя на четверту річницю весілля лляним насінням. Родичі, друзі та всі запрошені обсипають ювілярів в цей день цукерками і насінням льону. Цього дня можна подарувати маленький букетик квітучого льону або квітучий льон у горщиках, їх можна придбати у квіткових магазинах. Дарують вироби з льону ибо воску (набір серветок, фіранки, лляні рушники, скатертини, простирадла, покривала, написана на лляному полотні картина, красиві свічки).

5 років -  Дерев’яне весілля. Це вже перший ювілей. Дерево – це перший міцний матеріал, але для дерева є небезпечними "пожежі" - сімейні сварки. Подарувати на річницю можно любий виріб із дерева наприклад: дерев’яний посуд, шкатулки, дерев'яні прикраси, різьблені вироби, дрібні предмети меблів.

6 років -  Чавунне весілля. За європейською традицією 6 років – це цукрове весілля. Дарують все - від чавунних горщечків і до сковорідок.

6,5 років - Цинкове весілля. Шматочки цинку викидають у вікно, щоб зберегти запал душі. Гості дарують молодим набори посуду, каструль, корисні кухонні набори. 

7 років — Мідне (вовняне) весілля. Подружжя обмінюється мідними монетами в заставу майбутнього щастя (аби дзвінким було щастя).Популярним подарунком на мідну річницю є мідна підкова «на щастя». Також прийнято дарувати довговічний мідний і латунний посуд. колись мідний самовар протягом декількох століть був головною прикрасою столу. Будь-яка прикраса з міді — намисто, сережки, браслет, пояс, каблучка — буде подарунком із подвійним призначенням, естетичним і лікувальним. Мідь регулює обмінні та психічні процеси.
Деякі мінерали називають мідними, тому що в їхньому складі присутня мідь. Один з таких мінералів — малахіт. Тому цілком доречно буде піднести подружжю вироби з малахіту: скриньку, вазу, чашу, попільницю, свічник, сувенір. Романтичним подарунком стане мідний свічник на сім свічок (за кількістю прожитих років) або сім окремих свічників.

8 років — Жерстяне весілля (Бляшане весілля). На цю річницю прийнято дарувати: вироби з бляхи, такі як підноси, дека, форми для випічки, а також кухонне приладдя, побутові електроприлади. 

9 років — Фаянсове весілля. Кращий дарунок подружжю цього дня - фаянсовий посуд (сервіз), вироби з кришталю.

10 років — Рожеве (олов'яне, день троянд) весілля. Символом ювілею є троянди, що дарують близькі та друзі, щоб життя подружжя було таким же прекрасним. На столі стелиться рожева скатертина, підбираються рожеві серветки та свічі. Дружина може бути в рожевому платті. 

Чоловік дарує дружині букет червоних троянд - символ кохання і вірності (10 червоних — як символ любові й 1 білу — як символ надії на наступне десятиліття). Чудовим подарункам на рожеву річницю стануть ваза для квітів, скульптура, картини із зображенням троянд, декоративні прикраси з рожевих каменів, наприклад сердоліку. 

друге десятиліття 
 
11 років — Сталеве весілля. Сім’я починає новий десяток подружніх відносин які впродовж років закалились та стали ще більш надійнішими. Прийнято дарувати сувеніри зі сталі, а також різні електроінструменти.

12 років — Нікелеве весілля. Річниця нагадує про оновлення подружніх відносин: "не забувайте підтримувати блиск свого шлюбу." Дарують нікельований посуд.

13 років — Мереживне (конвалійне) весілля. У цей ювілей можете подарувати один одному конвалії, такі світлі і ніжні, як ваше кохання. Подарунки з мережива або шерсті.

14 років — Агатове весілля. Подружжю прийнято дарувати вироби з агата або слонової кісті.

15-а річниця—Скляне весілля. Це швидше ювілей віри в себе і сім'ю. Цього дня прийнято дарувати дарунки із скла і кришталю (келихи, салатниці, вази).

16 років —Топазове (сапфірове) весілля. До цього ювілею можна дарувати прикраси з сапфіром (топазом), але згідно з сучасними традиціями основна тема 16 річниці весілля – кава і чай. Тому, як правило, на 16 річницю весілля дарують столові прибори та все, що пов’язано з кавою і чаєм.
17-а річниця— Трояндове весілля або орхідейне весілля. Найчастіше дарують кімнатні квіти. Це можуть бути і орхідеї, і троянди в горщику і будь-які інші кімнатні рослини, що цвітуть.
18 років — Бірюзове весілля. Подружжя святкує перший ювілей «повноліття», який свідчить про зрілість сімейних стосунків. Як правило, дарують вироби з бірюзи.

19 років — Криптонове весілля. Існує ще одна версія, згідно з якою 19 річниця весілля – це гіацинтове весілля. Дарують невеличкі сувеніри, скриньки, лампи, квіти.

20-а річниця— Порцелянове (фарфорове) весілля. Подружжю дарують фарфорові сервізи. Стіл сервірують фарфоровим посудом.

21-а річниця — Опалове весілля. 
22-а річниця — Бронзове весілля. 
23-а річниця — Берилове весілля.
24-а річниця — Атлавне весілля.
25-а річниця — Срібне весілля. Чверть століття прожита разом!!!
Срібне весілля прийнято відзначати разом зі всіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібленими перстенями і згодом носить їх разом з обручками впродовж всього ювілейного року. Подарунки - тільки з срібла. 

26 років — Нефритове весілля. 

27 років — весілля Червоного дерева. Вибрати подарунок на цю річницю не складно. Можна придбати картини з рамою з червоного дерева, скриньки, статуетки, дерев’яний декор.

28 років – Нікелеве весілля.
29 років – Оксамитове весілля. Ця дата – це своєрідний «оксамитовий» період у стосунках між чоловіком та дружиною. Дарувати прийнято вироби з оксамиту.

30-а річниця - Перлинове весілля.  Перли є символом бездоганних родинних стосунків, оскільки справжні перли ніколи не меркнуть. Дарувати прийнято вироби з натуральних перлів, які не темніють, як не потемніли за стільки років відношення між подружжям. Бажано щоб
чоловік подарував дружині намисто з тридцятьма перлинами.

31 рік – сонячне  (смугляве) весілля. Ця дата асоціюється з теплом, затишком та світлом. Чудовим подарунком може стати путівка на море або ж сертифікат на відвідування солярію чи спа-салону.
32 роки – Мідне або Автомобільне весілля. В Європі 32 річницю весілля прийнято називати мідною. Проте у США основним символом цієї дати є автомобіль. Згідно з традицією цю річницю подружжя повинно відсвяткувати, подорожуючи. До роковин подружжю прийнято дарувати вироби з кованої міді, мідну біжутерію і посуд.

33 роки – Полуничне весілля. Полуничне весілля – надзвичайно романтичне свято! Прийнято дарувати свіжу полуницю, картини з зображенням полуниці, а також різне кухонне начиння для випікання десертів.
34 роки – Бурштинове весілля. Бурштин – це особливий камінь. Так само і подружжя, якому вдалось прожити разом 34 роки, є особливим. Прийнято дарувати вироби з бурштином.

35 років - Полотняне (коралове) весілля. Старе полотно вже зносилося, отже настав час дарувати нове. Подружжю знову, як і в перший рік, дарують постільну білизну, скатертини, рушники.
36 років – весілля кістяної порцеляни.Посуд з кістяної порцеляни вважається елітним і саме його прийнято дарувати на цю річницю.
37 років – Муслінове весілля. Символом цієї річниці є тканина муслін. На жаль, цю дату більшість пар забувають відсвяткувати, а даремно, адже варто цінувати кожен прожитий разом день. Дарувати прийнято будь-що, що може пригодитися в домі.
37,5 років - Алюмінієве весілля. Ця річниця символізує довгі і міцні сімейні відносини.
38 років – Ртутне весілля. Ртуть – це рідкий метал. Прийнято дарувати те, що має рухому частину. Наприклад, годинник з маятником.
39 років – Крепове весілля. Подружжя  прожило разом 39 років, теж можна вважати шлюб міцним. На річницю прийнято дарувати вироби з крепу.

40 років - Рубінове весілля. Рубін - камінь любові й вогню. Він зберігає щастя й любов.
Чоловік може подарувати дружині перстень із рубіном. Або в обручки вставляється рубін. Старі обручки замінюють на нові – з рубіном, каменем кохання і вогню.
41 рік – Земляне весілля.
42 роки – Перламутрове весілля. Перламутр переливається і змінює відтінок, якщо дивитися на нього з різних сторін. Настільки ж прекрасні і різноманітні стосунки пари, що прожила разом 42 роки. На 42 річницю весілля дружині можна подарувати перламутрові кульчики або намисто, а чоловіку - запонки або шпильку для краватки.

43-я річниця – Фланелеве весілля. Прийнято дарувати одяг з фланелі або кашеміру.
44 роки – Топазове весілля. Топаз – це один з найдорожчих дорогоцінних каменів. Його кристальну чистоту можна порівняти зі щирістю і чесністю чоловіка і жінки, що прожили разом 44 роки від дня весілля. Подарунки з топаза коштують дуже дорого, але їх можна замінити виробами з кришталю або інших матеріалів, що мають прозорий або ніжно-блакитний відтінок.
45 років -Сапфірове весілля. Сапфір символізує вірність і доброту.
46 років – Лавандове весілля.
47 років – Кашемірове весілля.
48 років – Аметистове весілля. Подарунки можуть бути будь-якими. Грандіозного святкування в цей день, як правило, не влаштовують.
49 років – Кедрове весілля. Кедр є символом мудрості і довголіття. Обидві ці якості властиві подружжю, що святкують 49 років спільного життя. Можна дарувати будь-які аксесуари і сувеніри з дерева.
50-а річниця - Золоте весілля. Ця дата відзначається особливо урочисто.Старі обручки замінюються на нові. Дарують золото або позолочені речі.
51 рік - Вербове весілляю. Верба символізує довгі роки, проведені разом, благополуччя пари, підтримку і турботу рідних та близьких.
52 роки – Рубінове весілля (за американською традицією). В Європі ця річниця не має символу, а в США її пов’язують з каменем рубін.
53 роки – Пластикове весілля (за американською традицією)
В Україні, як і у всій Європі, 53 річницю весілля не святкують. Зате в США пов’язують цю дату з пластиком. В цей день прийнято дарувати пластикові подарункові картки, сонячні окуляри та будь-що, що виготовлено з цього матеріалу.
54 роки – Скляне весілля (за американською традицією). В цей день подружжю прийнято дарувати елегантне дзеркало, щоб нагадати їм, що зараз вони ще краще, ніж на початку свого подружнього життя. Також дарують вироби зі скла, романтичні прикраси на ялинку, тощо.
55 років - Смарагдове весілля. Смарагд є символом вірності і чесності.
56 років – без назви.
57 років – без назви
58 років – весілля віри і надії
59 років – без назви
60 років - Діамантове (платинове) весілля.
65 років - Залізне весілля
67,5 років - Кам'яне весілля.
70 років - Вдячне весілля. В цей день подружжя отримує велику подяку, за те, що дали життя всій вашій родині. Даруйте будь-які подарунки, куплені з любов'ю і подякою.
75 років - Коронне весілля
80 років - Дубове весілля.
90 років - Гранітне весілля
100 років - червоне весілля. Зустрічається нечасто!
Назва столітнього ювілею недавно була запропонована подружжям – довгожителями з Азербайджану: 126-літнім Ніфтулла і його 116-літньою дружиною Балабеїм.
Вони прожили разом ціле століття.

Прикмети на весілля

вівторок, 21 жовтня 2014 р.

Молитва от рака Святому Николаю Чудотворцу

Молитва от рака Святому Николаю Чудотворцу

(читать 19 декабря)
Выйду я в чисто поле, гляну на заход солнца, там стоит Николай Чудотворец. Идут две девицы больные, странные. Николай Чудотворец спрашивает:
- Куда идёте?
- В Русь.
- Зачем?
- Из жил кровь пить, из костей мозг сосать.
- Не ходите. Я буду Спасителя просить он вас огнём спалит, молнией грома убьёт. Спасите раба Божьего ( имя ) от рака и всех болезней, это будет в Святом духе.
 Не я хожу, не я брожу, ходит Божья Мать Пресвятая Богородица с ангелами, апостолами. Аминь 

понеділок, 20 жовтня 2014 р.

Паровозик из РОМАШКОВО текст и песня

Паровозик из РОМАШКОВО

Поле большое,зеленый лесок
Сколько весною путей и дорог
   
   Припев:
   Хорошо на свете солнышко свети
   Пожелай нам, ветер, доброго пути
   Доброго, доброго, доброго пути
   Самого, самого доброго пути
   
Все интересно, на что ни взгляни
Дружная песня над миром звени.
   
   Припев.
   Хорошо на свете солнышко свети
   Пожелай нам, ветер, доброго пути
   Доброго, доброго, доброго пути
   Самого, самого доброго пути
 

неділя, 19 жовтня 2014 р.

Дерева для маленьких дітей

Вивчаємо простенькі дерева з маленькими діточками.

Цю статтю готувала сама для вивчення дерев зі своєю дитиною. Ця стаття не є матеріалом для навчання так як педагогічної освіти не маю. Підібрала такі дерева, які легко запам'ятати малій дитині.
     Дерева поділяються за видом листків на хвойні (сосни, ялинки, ялиці, модрини, кипариси, севкої ), і широколистяні (дерева мають широкі і плоскі листки)
У дереві виділяють три основні частини: корінь, стовбур і крона. 

Береза

Берізки
Не дивуйтеся нітрішки,
Що в берізок молодих
Ціле літо чисті ніжки,
Білі-білі, наче сніг.
Це тому, що в хороводі,
Коли ми спимо усі,
По траві берізки ходять,-
Миють ноги у росі!
Петро Ребро
Загадки: 
Має квіти зелененькі,
Гнучкі, ніжні віти.
Білу кору, стан тоненький,
Як же вона зветься?
  
Чорно-біла одежина,
Зверху - листяна хустина.
Як весна – дарує сік, -
П’ємо радо цілий рік.

 

 ДУБ


 На узліссі виріс дуб. 
Якось жолудь з дуба – гуп.
Закотився під місток.
Заховався під листок.
От полежав там тихцем –
Далі грався з вітерцем.
Вітерець його заніс
Аж до річки. Поруч – ліс.
Жолудь примостився тут.
Сонце оком луп та луп. 

 Олеся Овчар
Загадка:
Чималеньким виростає,
Міць з роками набирає.
Може жити сотні літ,
Має величезний рід.

Клен
Клен світиться, бо листячко багряне,
То щирим золотом виблискує умить.
А гляне сонце, клен казковим стане.
Немов чарівним полум’ям горить.
У теплих кольорах приходить осінь,
Дарує всі відтінки, жовті кольори
І, навіть, вже холодна неба просинь
Так тепло усміхається згори.
Надія Красоткіна 

Загадка:
Стовбур рівний, як колона,
А листочки, як корона.
Влітку листячко зелене,
А як осінь – то червлене.Каштан

Зацвіли каштани
У моєму місті,
Золотистим цвітом
Зарясніли в листі.

Цвіт такий хороший,
Аж вбирає очі.
Зацвіли каштани
Вчора опівночі.....
Марія Познанська  

Загадка: 
Товстий стовбур, пишні віти,
Наче свічки, білі квіти.
А плоди, як їжачки,
Носять з голок піджачки. 

Горіх  (грецький)

У садку горіх як дуб
В нього кучерявий чуб
Одна слива дві черешні
Мов взяли горіха в клешні
Та на справді це горіх
На них віттям своїм ліг.
Тож маленькі деревинки
Перед ним зігнули спинки.

 

 

 

 

  

  Загадка: 
Між віт плодів чимало має, 
Їх за шкарлупками ховає.
І щоб ядро із них дістати
Потрібно сил багато мати.

  

  Липа

 Липа, липа зацвіла! - 
Засурмила всім бджола. -
Гей, злітайтеся, подруги,
У гайок на край села.
Там уже не видно віт,
А лише пахучий цвіт.
Наберем багато меду.
Вирушаймо ж у політ! -
Бджоли з пасіки летять,
Липі крону золотять.
І здається, що у липи
Віти струнами бринять. 
 Т.Коломієць

Загадка:
 Рясно в липні зацвітає,
Дуже гарний запах має,
Цвітом від хвороб лікує,
Щедро медом нас частує.

    Сосна

Загадка: В неї гарні, пишні віти, 
І колючок не злічити...
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас.

Сніг її не налякає,
І на спеку не зважає.
Зеленіє навіть взимку,
Має з голочок хустинку.
 


 

 

 

 

Горобина  

Загадка: 

Зріст у неї, як в ліщини, 
А плоди, немов в калини.
Взимку пташечок годує,
Ягідками їх частує.


 


Коляд, коляд, колядницяКОЛЯД, КОЛЯД, КОЛЯДНИЦЯ
Коляд, коляд, колядниця.
Добра з медом паляниця.
А без меду не така,
Дайте, дядьку, п'ятака.
Як не дасте п'ятака,
Візьму бика за рога.
Не давайте копійки,
Бо порвуться кишеньки,
Будьте, люди, гонорові!
Дайте гроші паперові.


КОЛЯДКА
Темної ночі
Зорі засяли,
Ангели людям
Радість звіщали.
У Вифлиємі,
В стайні, на сіні,
Христос родився
Всім на спасіння!
Люди, радійте,
Христа вітайте,
Божому Сину
Славу віддайте!
Слава на небі
Богу святому,
На землі спокій
Роду людському
К. Перелісна

 Колядин, колядин,
Я у батька один.
Мене не дивуйте
Ковбасу лаштуйте.
Колядин, колядин,
Я у батька один.
По коліна кожушок, -
Дайте, дядьку, пиріжок!

 Коляду для вас співаю,
Дай вам боже урожаю,
Щедрих нив, садів квітучих,
Зірку в небі на Святвечір
Для дорослих и малечі.
Коляда моя лунає,
Увесь світ з Різдвом вітає!!!

 Коляд, коляд, коляда,
Хай обходить вас біда.
І нехай на ваш поріг
Прийде радість в Новий рік.
Щоб в добробуті цвіли,
Щоб щасливо ви жили,
І щоб рік цей молодий
Вам був кращий за старий.
Друзів зичимо багато;
Щоб у будні та на свято
Ваші гнулися столи.
Щоб здорові всі були!
Д. Гордійко


 У Вифлеємі –
В стайні на сіні –
Христос родився
Всім на спасіння!
Люди, радійте,
Христа вітайте,
Божому сину
Славу віддайте!
Слава на небі
Богу Святому,
На землі спокій
Роду людському!


Колядки


Наварив куті й узвару,
До хрещеного (-ної) піду,
Там колядку заспіваю,
Щастя-долі побажаю,
Щоб було все до ладу.

І усі були б здорові,
І всього було б доволі,
Завжди будьте ви багаті,
Хай пісні лунають в хаті.
А за цю мою колядку,
Прошу, дайте шоколадку!

 Здоров’я бажаємо ми господині,
Хай затишок буде у вашій родині,
Господар хай буде багатим, щасливим,
А син нехай буде розумним, кмітливим.
Хай донечка буде як зіронька ясна,
Життя нехай буде солодке й прекрасне!

 Хай родиться в полі
Жито й пшениця,
Хай хліб-сіль будуть
У Вашій світлиці.
Щоб Ви в своїм домі
Всі були здорові,
І щоби було у Вас
Усього доволі!
Хай сипляться гроші
Вам дощем із неба,
Й Господь посилає
Усе, що Вам треба!
Хай щастя стукає у двері,
Хай заходять до оселі
Радість, злагода та спокій
І любов на довгі роки!
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!!!
 
 Хай в році новім,
При святому Різдві,
Всі мрії сповняться -
Давні й нові!
Як тим пастухам,
Хай Вам ангел щоднини
Приносить до дому
Приємні новини!
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!!!

 Ой на річці на Йордані,
Там Пречиста ризи прала,
Свого сина сповивала,
На ялині колихала.
Прилетіли три янголи,
Взяли Христа під небеса.
Всі небеса розтворилися,
Всім святим поклонилися.


 КОЛЯДКА
Проспіваю я колядку

На весь голос, на всю хату:
— Коляд, коляд, коляди,
Колядую я один.
Коляд, коляд, колядочка,
Прокидайтесь, маляточка.
Прокидайтесь, годі спати,
Будем всі колядувати.
Л. Куліш-Зіньків

 ДИТЯЧА КОЛЯДКА
"НА СИНІМ НЕБІ"
На синім небі

Зіронька стала,
По всій Вкраїні
Звістку  подала.
Що в Віфлеємі,
В  стайні  низенькій,
Дитя  родилось  —
Ісус маленький.
Ісус родився,
Ручки складає,
Всіх засмучених
Радо вітає.
Тож перестаньте
Вже сумувати,
Вкраїнські хлопці,
Гожі дівчата.
Дівчата  й хлопці,
Всі  поклонімся,
В добрій надії
Богу молімся.
Щоб ми діждали
Кращої долі,
Щоб розквітали,
Як квітки в полі.
Маленький Ісусик не спить, не дрімає,
Своїми руками усіх обіймає —
І нашу хатину, і нашу родину,  
І всю Україну.
Христос ся рождає!
М.Влад